Magazyn Odkryj Beskid Sądecki

W Świecie Baby z gór rok zaczął się hucznie i aktywnie. Wiele się działo… Były urodziny, trochę zimy i walentynkowe romantyczności!
Ten czas: przełom zimy/wiosny przeznaczam na opis pierwszego kwartału (już z pominięciem celebrowanych przez trzy tygodnie urodzin).

Na Facebook Baby z gór, umieściłam w lutym tylko zdawkowe informacje na temat zmian w projekcie Odkryj Beskid Sądecki. Ponieważ dotyczyły one również mnie, teraz przyszedł czas na więcej szczegółów.

Projekt Odkryj Beskid Sądecki

Projekt łączący pasjonatów Beskidu Sądeckiego był w głowie pomysłodawcy projektu od wielu lat. Ujrzał on światło dzienne wiosną 2018. Powstanie Baby z gór i chęć pokazania jej światu, idealnie zbiegła się w czasie.

wernisaż w Małej Galerii

Konrad Rogoziński jest pomysłodawcą a obecnie również Dyrektorem projektu. Z nim właśnie zrealizowaliśmy pierwszy projekt: “Fotograficzny spacer po Beskidzie Sądeckim”. Piękne zdjęcia Konrada, z moim krótkim opisem tekstowym zostały zawarte w sporych fotogramach. Dodatkowo na wernisażach wzbogaciłam je swoim opisem. Premiera-premier miała miejsce w starosądeckiej Małej Galerii. Naszą wystawę przyjęło również Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu oraz krynicka Restauracja Cristalpatio.

Kolejny rok przyniósł pierwsze dwa wydania magazynu Odkryj Beskid Sądecki w wersji drukowanej.

Magazyn Odkryj Beskid Sądecki

Co dobrego spotkało Redakcję Odkryj Beskid Sądecki w 2020r.?

Zacznijmy może od tego, że już wiosną, zainspirowani z zewnątrz, rzucaliśmy wyzwania sami sobie. Nasze plany długoterminowe, które gromadzimy w “Redakcyjnej bańce pomysłów”, były wielokrotnie częściej odświeżane niż do tej pory, w poszukiwaniu “projektów z szuflady”. Nieplanowane wolne godziny, przełożyliśmy na zrealizowanie nowych i odświeżenie “zakurzonych” pomysłów. (fragment 8 strony 3 Magazynu Odkryj Beskid Sądecki)

góry na żywo

Baba z gór – Redaktor Naczelną Magazynu Odkryj Beskid Sądecki

Z nieskrywaną satysfakcją, przekazujemy w Wasze ręce kolejny Magazyn Odkryj Beskid Sądecki. Dla mnie jest on podwójnie wyjątkowy. Spoglądam bowiem na niego również z perspektywy Redaktora naczelnego. Osoby, która nie tylko jest siewcą
pomysłów, ale również łowcą talentów i sekretarzem.
Podobnie jak pierwsze dwa numery, ten również zawiera ogrom treści nie tylko o podróżowaniu i turystyce, przedstawia też nowości
w regionie, ciekawostki nieodkryte i inspiruje do odkrywania. Trzecia odsłona Magazynu jest wzbogacona o cały rozdział z cyklu dedykowanego branży turystycznej Sądecczyzny – twórców, właścicieli obiektów turystycznych, managerów i administracji
urzędowej oraz wszystkich zainteresowanych fachową wiedzą zakresu marketingu miejsc i nowoczesnych rozwiązań w turystyce.
(ze wstępu do 3 magazynu Odkryj Beskid Sądecki).

3 Magazyn Odkryj Beskid Sądecki

Wydanie to jest pierwszym klikalnym e-bookiem. Ciekawe teksty, śliczne zdjęcia zostały wzbogacone o filmy i klikalne linki.
Poniżej umieściłam zdjęcia pierwszych stron artykułów, których jestem autorem:
– Mała – wielka góra (wspólnie z K.Rogoziński) od s.104
– Historia Tworzy się dalej od s. 111
– Ludzie gór od s. 206
Klikalne zaproszenie do świata Baby z gór na s.210

Zespół liczy kilkunastu Redaktorów, a cały Magazyn ponad 220 stron. Zapraszam Was do świata odkrywania Beskidu Sądeckiego.

Magazyn jest bezpłatny i ogólnodostępny na:

https://odkryjbeskid.pl/