Godnym uwagi jest fakt, że w drugim półroczu ubiegłego roku, realizowałam zadanie dotyczące promocji projektu Chiroksero. Jest on realizowany on jest przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska z Krakowa.

Projekt obejmował ochronę nietoperzy w Małopolsce oraz ochronę Muraw Kserotermicznych na Wyżynie Miechowskiej.

W związku z tym, zachęcam do poznawania Świata Chiroksero:
– załóżmy, że pojedziemy autem. Warto rozwiązać samochodową grę nietoperzową (mam u siebie wydrukowane egzemplarze), na fb Chiroksero oraz stronie interenetowej projektu jest wersja elektroniczna
-“Przewodnik po Wyżynie Miechowskiej” oraz “Przewodnik Śladami podkowca” (jest dostępny na stronie RDOŚ w zakładce aktualności projektu chiroksero). Zawiera opis przyrodniczy oraz gotowe trasy turystyczne (!)
– Z pewnością dla miłośników przyrody, interesujący Folder informacyjny nt projektu (dostępny na stronie RDOŚ). Dla ciekawych Młodych odkrywców przyrody szczególnie polecam część 2. Bezsprzecznie warto zajrzeć na 11 stronę. Jest tam do wydrukowania kącik dla malucha – NOWOŚĆ

Bez wątpienia całemu zespołowi projektowemu, należą się serdeczne podziękowania za wspólne dążenie do postawionych celów.

Warto podkreślić, że Tomasz Huszczo z żoną Moniką odpowiadali za projekty oraz przygotowanie grafiki. Wykazali się również wielką cierpliwością w dążeniu do ideału. Podziękowania należą się również autorom zdjęć: Renacie Paszkiewicz, Rafałowi Szkudlarkowi, Krzysztof Piksa, Bożena Wojanowska, Tomasz Baziak oraz tych, których zdjęcia służą w archiwum RDOŚ.

Na koniec, niewątpliwie warto wziąć pod uwagę świat Chiroksero, plaując swoje wyjazdy. Z pewnością warto zajrzeć do:
Kraina Podkowca
– Krainę Muraw Kserotermicznych
Sądeckie Centrum Informacji o Podkowcu Małym

TM • Design, #EkoMałopolska #rdoskrakow #chiroksero #krainapodkowca

Zdjęcia: