Krainę Podkowca poznałam dzięki Piotrowi Firlejowi. To On zajrzał do Muszyny i zaciekawił mnie światem nocnych lotników.
We współpracy z cudowna Ekipą wprowadzającą chętnych w świat przyrody, dość szybko:

1. Powstała gra terenowa: Podkowcowa gra miejska po Muszynie
https://babazgor.pl/wp-content/uploads/2019/03/Podkowcowa-gra-miejska.pdf

O grze nietoperzowej pod koniec filmu

2. Zaczęłam prowadzić obserwacje nocnych wylotów nietoperzy w Wierchomli, Izbach oraz Wojkowej (zdjęcie obok spod cerwki w Wojkowej)

Wspólnie z ekipą z Polskiego Towarzystwa Przyjaciół ProNatura z Wrocławia uczestniczyłam, zorganizowałam i współtworzyłam spotkania dla przewodników.

Dzięki wyjazdom studyjnym oraz wsparciu jakie dostałam od Ambasadorów Podkowca, stworzyłam autorski warsztat edukacyjny i mam w ofercie na sprzedaż filcowe nietoperze “Stefany”.

https://babazgor.pl/produkt/filcowy-nietoperz-2/

Nieocenionym wsparciem i wielkim zapleczem życzliwości są Rafał Szkudlarek i Renata Paszkiewicz. To Oni właśnie swoją niebywałą pracowitością, mądrością i charyzmą łączą wokół siebie ludzi. Dzięki temu ja również mogłam i mogę się wiele nauczyć również o otaczającym świecie.

We wrześniu ubiegłego roku, w trakcie konferencji podsumowującej projekt Chiroksero (realizowanego przez RDOŚ Kraków) otrzymałam wielkie wyróżnienie

Znak Jakości KRAINA PODKOWCA dla BABY Z GÓR
– inicjatywy turystycznej Zuzanny Długosz

Treść znaku jakości