Dzięki uprzejmości i życzliwości Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, w miniony piątek 8 maja b.r., stałam się prelegentem na konferencji popularno-naukowej.

Wydarzenie miało miejsce w Lutowiskach, 8 maja b.r. i było częścią obchodów nadania imienia prof. Stanisława Leszczyckiego przełęczy w Bieszczadach. Nadanie nazwy obiektowi fizjograficznemu, to niezwykle rzadkie wydarzenie – tym bardziej cieszę się, że:

W najbliższych dniach, rozwiozę książki po sądeckich Bibliotekach (muszyna, Krynica, Piwniczna, Stary Sącz, Nowy Sącz).
Każdy, kto chciałby poznać odpowiedź na pytanie: Jak to się stało? – będzie mógł przeczytać.


fot. galerii: Wojciech Jabłoński